ورزش در خانه می‌تواند به مهار ویروس کرونا کمک کند

امیر محسنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماندن شهروندان در خانه منجر به قطع زنجیره گسترش شیوع ویروس در جامعه می شود و می تواند به کاهش مبتلایان کمک کند از همین رو باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.وی با اشاره به اینکه مسئولیت پذیری، افزایش صبر و استقامت می تواند مهم ترین راهکار در کاهش شیوع کرونا ویروس باشد، خاطر نشان کرد: نمونه موفق مقابله با ویروس را می توان در کشورهایی چون چین و کره جنوبی دید که توانستند با خانه ماندن مردم، تا حدود زیادی جلو گسترش این اپیدمی مخرب را در بازه زمانی ۱۴ روزه بگیرند.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران ضمن توصیه به رعایت بهداشت فردی و در خانه ماندن، گفت: هم اینک این نهاد با انتشار ۱۰۰ کلیپ کوتاه (۲ دقیقه ای) ورزش در خانه و بازی‌های الکترونیکی برای علاقه مندان درصدد است تا این دوره گذار را به نحوه مطلوبی به انجام برسد.

۴۰ درصد از مجموعه های ورزشی شهرداری تهران نیازمند بازسازی است

محسنی اضافه کرد: یکی از برنامه های اساسی این سازمان، توجه به عمر بناهای مجموعه های در اختیار خود است.

وی با بیان اینکه این نهاد حدود ۲۰۰ مجموعه ورزشی آبی و چند منظوره را در اختیار دارد، خاطر نشان کرد: ۴۰ درصد از این بناها، عمری بالای ۲۰ سال داشته که نیاز است تا با همکاری بخش خصوصی بازسازی و تعمیرات اساسی و جزئی آنها انجام شود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران به جلسه امروز خود با شهردار و معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در خصوص دریافت کمک از بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: با توجه به کمبود منابع مالی، امسال بخش عمده ای از مجموعه های سازمان ورزش که عمری بالای ۲۰ سال (فرسوده) دارند با همکاری بخش خصوصی ترمیم و بازسازی می شود.

به گفته وی در این روش از طریق مناقصه عمومی و با همکاری بخش خصوصی که طبق محاسبه کارشناس رسمی دادگستری و زیر نظر سازمان مشارکت های شهرداری این اقدام انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران همچنین از واگذاری ۱۹۱ مجموعه ورزش شهرداری مناطق به این نهاد خبرداد و افزود: قطعا در این خصوص راهبرد ما مشارکت جویانانه خواهد بود چرا که طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و شهردار باید مدیریت این مجموعه ها در اختیار سازمان ورزش قرار گیرد.

محسنی با بیان اینکه در آینده نزدیک ۲۲ شهرداری مناطق نیز شرکای راهبردی سازمان ورزش محسوب خواهند شد، گفت: این اقدام می تواند به افزایش راندمان و یکپارچگی مدیریت برای ۱۹۱ مجموعه ورزشی مناطق منجر شود.

هم اکنون سازمان ورزش شهرداری تهران حدود ۲۰۰ مجموعه آبی و چند منظوره را در اختیار خود دارد.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت، تاکنون ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲ هزار و ۷۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹هزار و ۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

در آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن، از ظهر دیروز تا امروز ۶ فروردین ۹۹ و بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی، ۲هزار و ۲۰۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کرونا در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان به این بیماری در ایران به ۲۷ هزار و ۱۷ نفر رسید.

تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار از نظر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور غربالگری شده اند و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با قدرت در کشور در حال اجرا است و الگوی موفقی برای سایر کشورها به حساب می آید. مردم حتما برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان شان به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند